O mnie

Kilka słów o naszej wypożyczalni mundurów Milicji Obywatelskiej i ZOMO

Mundury z PRLu

Specjalnością naszej wypożyczalni jest umundurowanie Milicji Obywatelskiej i mundury ZOMO, ale mamy również w ofercie wiele innych mundurów i strojów z PRLu, noszonych niegdyś przez formacje takie, jak ORMO, Ludowe Wojsko Polskie, Służba Więzienna, Zawodowa Straż Pożarna, Poczta Polska PRL i wiele więcej.

Mundury policyjne z lat '90

Ciągle poszerzamy swoją ofertę – mamy również m.in. mundury policyjne z lat 1990-2008.

Szukasz innego munduru? Zapytaj!

To, co widać na stronie to może nie czubek, ale zaledwie niewielka część mundurowej góry lodowej. Zachęcamy więć do zadawania pytań, wszakże jest napisane "szukajcie, a znajdziecie" ;).

Zapraszam do zapoznania się z naszym portfolio, które znajduje się TUTAJ.


Krótko o naszej historii

Mundury milicyjne kolekcjonujemy z pasją od 2004 roku. Przez ten czas udało się nam zebrać mnóstwo umundurowania i wyposażenia – czapek, kasków, tarcz, pałek, mundurów polowych i służbowych, letnich i zimowych.

Lektura tej strony może być drogowskazem dla początkujących rekonstruktorów, a także dla ludzi związanych z filmem czy teatrem. Zdjęcia dostarczają wiadomości na temat kompatybilności danych elementow umundurowania i wyposażenia.

A na dobry początek zapraszam do obejrzenia filmu o milicyjnej „drogówce” stworzonego wspólnie z kolegą-administratorem strony www.milicja.net :